Lihovar a likérka Velká Polom

spol. s r.o.

www.lihovar-polom.cz

Produkty naší likérky

V sídle společnosti Lihovaru a likérky byla otevřena maloobchodní prodejna ovocných destilátů a likérů. Zákazníci si zde mohou nakoupit všechny níže uváděné výrobky. Pevně věříme, že možnost nákupu kvalitních lihovin z našeho sortimentu využijí nejen obyvatelé z Ostravy,Opavy a okolí, ale i návštěvníci, kteří do naší obce zavítají jen nakrátko.

Prohlédněte si naši nabídku:


Víte co vlastně pijete?? Opravdu vyměníte kvalitu za nízkou cenu?!

Co je to pravý ovocný destilát?

Pravý ovocný destilát je alkoholický nápoj, kdy líh v něm obsažený pochází pouze z ovocného kvasu. Nejznámější pravý ovocný destilát je slivovice, která se vyrábí ze švestek, ale z každého ovoce se dá vyrobit destilát, tedy čirý alkoholický nápoj.

Kupujete-li si v obchodě například slivovici, pozor!, pečlivě si přečtěte etiketu! Nezaměňte pravý ovocný destilát s destilátem řezaným, což znamená, že v tomto alkoholickém nápoji je pravého ovocného destilátu jen určitý podíl a zbytek je rafinovaný líh! Je-li na etiketě uvedeno, že v lahvi je ostatní lihovina, potom je dosaženo chuti destilátu pouze chemickou cestou - tj.aromaty a barvivy!

A jak se ovocný destilát vyrábí?

Výroba destilátu je složitý a dlouhý proces, který začíná sklizní ovoce a jeho tříděním. Pouze zcela zralé, zdravé a čisté ovoce může být použito jako základ pro ovocný destilát.

Z ovoce se poté připraví ovocná drť, která se dopraví do uzavřených nerezových tanků. Toto stadium výroby se nazývá kvašení a za nepřístupu vzduchu zde kvas zraje. Proces kvašení v žádném případě neurychlujeme, protože jen přírodně prokvašené ovoce dává vzniknout nejlepším destilátům.

Samotná výroba destilátu se nazývá destilace. Provádíme ji na 3-komorové destilační koloně, kdy se z kvasu jediným procesem získává 3x destilovaná ovocná pálenka s typickou vůní a jemnou chutí. Takto vypálený destilát může dosahovat lihovitosti i kolem 60% a proto se ředí speciálně upravenou vodou na konečných 50% vol.

Pokud Vás přesto děsí cena destilátů jsou Vám určeny ještě následující řádky...

 

Copyright © 2007 Lihovar a likérka Velká Polom, spol. s.r.o. e-mail: lihovar.polom@volny.cz | XHTML 1.0 Strict | CSS