Pěstitelské pálení z vlastních kvasů

Jak objednat vypálení vlastního kvasu

Pěstitelské pálení z vlastních kvasů je možno objednat telefonicky, a to každoročně v období od července do března následujícího roku.

Při objednávání pálení z vlastního kvasu si připravte telefonní číslo, na které Vám budeme volat termín Vašeho pálení - možno jak mobil tak pevnou linku, je však ve Vašem zájmu abychom se Vám bez problémů dovolali v naší pracovní době.

Dále musíte vědět množství kvasu a druh ovoce z něhož je kvas připraven a také jméno osoby která pálení objednává, případně při osobním kontaktu občanský průkaz a údaje o zahradě.

Naše pěstitelská pálenice disponuje destilačním kotlem o objemu 400 litrů, pokud tedy zákazník požaduje samostatné pálení pouze svého kvasu musí mít min. 300l a max. 400l kvasu.

Pokud má zákazník menší množství kvasu bude zapsán do pořadníku a po zapsání dostatečného množství dalších zájemců se stejným druhem ovocného kvasu mu bude nabídnut termín pálení společný pro více zákazníků.

Ceník pěstitelského pálení

1 litr absolutního alkoholu 260,- Kč
t.j. 1 litr 50% alkoholu 130,- Kč

Informace k vlastnímu pálení

Pokud již máte domluvený termín pálení a dohodnutou hodinu - vždy se pálí v lichou hodinu (první kotel 7.00, druhý 9.00, třetí 11.00, …..) je vhodné přijet cca 30 minut před danou hodinou, abyste měli dostatek času na vyložení kvasu.

Samotná destilace trvá cca 2 hodiny, což Vás nenutí zde zůstávat a čekat, pokud dáte do pálenice k dispozici vhodné nádoby na vypálený destilát (nutno podepsat), můžete si tento vyzvednout později na prodejně. Samozřejmě můžete být celému procesu osobně přítomni a budete-li mít svého řidiče můžete si svůj destilát i ihned okoštovat!

Vypálený destilát může dosahovat lihovitosti i kolem 60% ( vše závisí na kvalitě kvasu), pokud tedy chcete mít destilát o síle např.: 50% může Vám pracovník pálenice destilát buď přímo naředit (nutno říci předem) nebo Vám vypočítá kolik ml vody je nutno do destilátu přidat na požadovanou sílu.

Péče věnovaná přípravě kvasu se odráží v kvalitě destilátu. Vysoce kvalitní destiláty bývají pýchou pěstitele a poskytují nevšední chuťové zážitky, které jsou odměnou za vynaloženou práci na zahrádce.

Nevíte jak na to?

Příprava ovocného kvasu pro destilaci...